Başakşehir'deki bir ilkokulda, okul müdürü tarafından beslenen 2 kangal köpeği, 11 yaşındaki bir öğrenciye saldırdı. Olay sonrasında yaşananlar büyük tepki çekti.Saldırı Anı ve Öğrencinin Durumu
Öğrenci, topunu almak isterken kangal köpeklerinin saldırısına uğradı. Olayın ardından okul yönetimi, durumu öğrencinin çitlerden düştüğü olarak aktardı.Ancak veli, oğlunun köpekler tarafından saldırıya uğradığını öğrenince okul yönetiminden şikayetçi oldu. Öğrenci, öğretmenler ve diğer velilerin yardımıyla okuldan çıkarılarak tedavi edilmek üzere hastaneye götürüldü.Okul Yönetiminin İddiası ve Veli Şikayeti
Okul yönetimi, köpeklerin okul bahçesinde bakıldığı alanın çitlerle kapandığını, ancak veli bunun bir sorun olduğunu belirtti.Veli, okul müdürü ile görüştüklerinde köpeklerin burada kalacağını öğrendiklerini dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurarak şikayette bulunan veli, yaşananların başka şikayetlere de konu olduğunu öğrendi.Velinin İfade ve Tepkisi
Olayı anlatan veli, oğlunun köpeklerden korkmadığını ve normalde onlarla iyi anlaştığını belirtti. Ancak çitlerin arkasında kangal köpeklerinin bakıldığı bir alan olması durumunda normal bir şekilde atlayarak içeriye girebileceğini ifade etti.Velinin ifadesine göre, olay anında 2 veli ve bir öğretmen çocuğu kurtardı. Velinin tepkisi, okul yönetiminin sorumsuzca davranışlarına yönelik oldu.Bu olay, okullardaki güvenlik önlemlerinin gözden geçirilmesi gerekliliğini bir kez daha gösteriyor.
Öğrenci, topunu almak isterken kangal köpeklerinin saldırısına uğradı. Olayın ardından okul yönetimi, durumu öğrencinin çitlerden düştüğü olarak aktardı.Ancak veli, oğlunun köpekler tarafından saldırıya uğradığını öğrenince okul yönetiminden şikayetçi oldu. Öğrenci, öğretmenler ve diğer velilerin yardımıyla okuldan çıkarılarak tedavi edilmek üzere hastaneye götürüldü.Okul Yönetiminin İddiası ve Veli Şikayeti
Okul yönetimi, köpeklerin okul bahçesinde bakıldığı alanın çitlerle kapandığını, ancak veli bunun bir sorun olduğunu belirtti.Veli, okul müdürü ile görüştüklerinde köpeklerin burada kalacağını öğrendiklerini dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurarak şikayette bulunan veli, yaşananların başka şikayetlere de konu olduğunu öğrendi.Velinin İfade ve Tepkisi
Olayı anlatan veli, oğlunun köpeklerden korkmadığını ve normalde onlarla iyi anlaştığını belirtti. Ancak çitlerin arkasında kangal köpeklerinin bakıldığı bir alan olması durumunda normal bir şekilde atlayarak içeriye girebileceğini ifade etti.Velinin ifadesine göre, olay anında 2 veli ve bir öğretmen çocuğu kurtardı. Velinin tepkisi, okul yönetiminin sorumsuzca davranışlarına yönelik oldu.Bu olay, okullardaki güvenlik önlemlerinin gözden geçirilmesi gerekliliğini bir kez daha gösteriyor.