"İzmir Emekli ve Emekçiler Derneği, resmiyetini tamamlayarak federasyonlaşma yolunda önemli bir adımlar attı. Derneğin başkanlığını Sosyal Güvenlik uzmanı Sayın Dilek Eteşgürel üstlenirken, yönetim ekibi de görevlerine başladı.Dernek, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) mücadelesindeki başarılarıyla bilinen bir platform olarak dikkat çekiyor. Başkan Eteşgürel, derneğin kuruluşuyla ilgili olarak şunları söyledi: 'Tek başına hiçbir şey başaramayız, ancak birlikte güçlü oluruz. İnsanca yaşam hakkı ve çalışma hayatındaki mağduriyetler için kararlılıkla mücadele edeceğiz.'EYT Gönül Boran Özüpak ise derneğin kuruluşuna ilişkin duygularını şöyle ifade etti: 'Dernek olarak hepimizin inancı tam. Allah'ın izniyle mücadelemizi sürdüreceğiz.'Derneğin kuruluşuyla birlikte, diğer derneklerin de benzer adımlar atması bekleniyor. Bu gelişmeler, emeklilik ve sosyal güvenlik konularında toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlayabilir."
Yerel
Yayınlanma: 15 Mayıs 2024 - 17:22
Güncelleme: 15 Mayıs 2024 - 22:24
"İzmir Emekli ve Emekçiler Derneği Resmiyetini Tamamlayarak Federasyonlaşma Yolunda Adım Attı"
"İzmir Emekli ve Emekçiler Derneği, resmiyetini tamamlayarak federasyonlaşma yolunda önemli bir adımlar attı.
Yerel
15 Mayıs 2024 - 17:22
Güncelleme: 15 Mayıs 2024 - 22:24
İlginizi Çekebilir