Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bulunan Karaman Mahallesi Karaman Millet Bahçesi'nde yaşanan olayda, 5 yaşındaki Erva Dinç, parkta oyun oynarken kaydırak altında yatan sokak köpeğinin saldırısına maruz kaldı. Olayın ardından Yenikent Devlet Hastanesi'ne götürülen küçük kızın kolunda köpek ısırması neticesinde kesikler oluştu. İşte yaşananlar ve ailenin tepkisi:Olay Anı ve Tedavi Süreci
Erva, parkta oyun oynarken köpeğin saldırısına uğradı ve can havliyle koşarak annesinin yardımıyla hastaneye götürüldü. Kolunda köpek ısırığı nedeniyle kesikler olan minik kız, tedavi sürecinin ardından taburcu edildi. Anne Elem Dinç, olayı "çok dehşet dolu bir an" olarak tanımlayarak kızının yaşadığı travmayı dile getirdi.Sokak Köpeklerine Karşı Tepki
Anne Dinç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan parkta gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını belirterek, sokak köpeklerine karşı kesin ve güvenilir bir çözüm istedi. Olayın yaşandığı gün parkta en az 10 köpek olduğunu ve bu durumun çocukların güvenliğini tehlikeye attığını ifade etti.Baba Emre Dinç'in Görüşleri
Baba Emre Dinç, olayın ardından hastaneye giderek kızının tedavi sürecinde yanında olduğunu belirtti. Sokak köpeklerinin yoğun olduğu bir bölgede yaşadıklarını dile getirerek, devletin bu konuda önlem almasını ancak hayvanların uyutulmasını desteklemediğini ifade etti. Sokak köpeklerinin daha uygun alanlara yerleştirilmesi gerektiğini savundu.Küçük Erva'nın Tepkisi
Olayın mağduru 5 yaşındaki Erva, yaşadığı korkunç anı "Köpek beni ısırdı ve hızlı koşarak kendimi kurtardım" diyerek özetledi. Bundan sonra başka köpekleri sevmeyeceğini dile getirdi ve ailesinin evinin önündeki köpeği sevdiğinde hiç ısırmadığını belirtti.Bu üzücü olay, çocuk parklarında güvenlik önlemlerinin öneminin altını bir kez daha çiziyor ve sokak hayvanlarıyla ilgili daha etkili çözümler bulunması gerektiğini gösteriyor.
Erva, parkta oyun oynarken köpeğin saldırısına uğradı ve can havliyle koşarak annesinin yardımıyla hastaneye götürüldü. Kolunda köpek ısırığı nedeniyle kesikler olan minik kız, tedavi sürecinin ardından taburcu edildi. Anne Elem Dinç, olayı "çok dehşet dolu bir an" olarak tanımlayarak kızının yaşadığı travmayı dile getirdi.Sokak Köpeklerine Karşı Tepki
Anne Dinç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan parkta gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını belirterek, sokak köpeklerine karşı kesin ve güvenilir bir çözüm istedi. Olayın yaşandığı gün parkta en az 10 köpek olduğunu ve bu durumun çocukların güvenliğini tehlikeye attığını ifade etti.Baba Emre Dinç'in Görüşleri
Baba Emre Dinç, olayın ardından hastaneye giderek kızının tedavi sürecinde yanında olduğunu belirtti. Sokak köpeklerinin yoğun olduğu bir bölgede yaşadıklarını dile getirerek, devletin bu konuda önlem almasını ancak hayvanların uyutulmasını desteklemediğini ifade etti. Sokak köpeklerinin daha uygun alanlara yerleştirilmesi gerektiğini savundu.Küçük Erva'nın Tepkisi
Olayın mağduru 5 yaşındaki Erva, yaşadığı korkunç anı "Köpek beni ısırdı ve hızlı koşarak kendimi kurtardım" diyerek özetledi. Bundan sonra başka köpekleri sevmeyeceğini dile getirdi ve ailesinin evinin önündeki köpeği sevdiğinde hiç ısırmadığını belirtti.Bu üzücü olay, çocuk parklarında güvenlik önlemlerinin öneminin altını bir kez daha çiziyor ve sokak hayvanlarıyla ilgili daha etkili çözümler bulunması gerektiğini gösteriyor.