Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı Yenisığırcı Mahallesi'nde yaşayan Gürsel Karaçay, sabah saatlerinde evinden ekmek almak için bakkala gitti. Ancak, bu sıradan bir alışveriş rutini, beklenmedik bir olayın meydana gelmesine sebep oldu. Sokaklarda sahipsiz olarak dolaşan köpeklerin saldırısına maruz kaldı.Ekmek Alışverişi Sırasında Korku Dolu Anlar
Ekmek almak için bakkaldan çıkan Karaçay, evine dönerken yolda karşısına çıkan sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Köpekler, kadının elindeki ekmek poşetini almaya çalıştı ve bu sırada Karaçay yaralandı. Çevrede bulunan vatandaşların müdahalesiyle saldırı sonlandırıldı.Kurtarıldıktan Sonraki Süreç
Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gürsel Karaçay, burada yapılan tedavinin ardından hayati tehlikesi olmadığı belirlenerek taburcu edildi. Yaşanan olayın güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüleri, sokakta yürüyen Karaçay'ın köpekler tarafından çevrildiğini ve saldırı sırasında çığlık atarak yardım istediğini gösterdi.Yaşlı kadının bu talihsiz olay sonrasında sağlık durumunun iyi olması sevindirici olsa da, bu tür saldırıların önlenmesi için alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi önem arz etmektedir. Sokak hayvanlarının kontrol altına alınması ve toplumun güvenliği için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.
Ekmek almak için bakkaldan çıkan Karaçay, evine dönerken yolda karşısına çıkan sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Köpekler, kadının elindeki ekmek poşetini almaya çalıştı ve bu sırada Karaçay yaralandı. Çevrede bulunan vatandaşların müdahalesiyle saldırı sonlandırıldı.Kurtarıldıktan Sonraki Süreç
Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gürsel Karaçay, burada yapılan tedavinin ardından hayati tehlikesi olmadığı belirlenerek taburcu edildi. Yaşanan olayın güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüleri, sokakta yürüyen Karaçay'ın köpekler tarafından çevrildiğini ve saldırı sırasında çığlık atarak yardım istediğini gösterdi.Yaşlı kadının bu talihsiz olay sonrasında sağlık durumunun iyi olması sevindirici olsa da, bu tür saldırıların önlenmesi için alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi önem arz etmektedir. Sokak hayvanlarının kontrol altına alınması ve toplumun güvenliği için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.