AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, memleketindeki don olaylarının etkilediği tarım alanlarını yerinde inceleyerek çiftçilere destek mesajları verdi. Özkaya, Afyonkarahisar'ın bazı ilçelerinde yaşanan don olaylarının ardından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte patates ve bezelye ekimi yapılan tarlalarda çiftçilerin sorunlarını dinledi.Çiftçilerin sorunlarını yerinde görmek için tarlaya gelen Özkaya, ayağına giydiği galoşlarla tarım alanlarını gezip inceleme yaptı. Bu hareketiyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları ve tarımın mevsimsel risklerini yakından deneyimlemiş oldu.Özkaya'nın inceleme sonrası yaptığı açıklamalarda, "Rabbim çiftçilerimizi afetten korusun" mesajını verdiği belirtildi. Ayrıca, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde çiftçilerle bir arada olduğu ve onların yanında olduğunu vurgulayan mesajlar paylaştı.Özkaya, Afyonkarahisar'da tarımın önemine dikkat çekerek, geçen yıl yaşanan don olayının ardından çiftçilerin bu yıl da benzer sorunlarla karşılaşabileceğini belirtti. Bu nedenle çiftçilere destek olacaklarını ve yaşanan sorunların çözümü için gerekli adımları atmaya devam edeceklerini ifade etti.Özkaya'nın tarım sektörüne verdiği destek ve çiftçilerin sorunlarını yakından takip etmesi, bölgedeki tarımın gelişimi ve çiftçilerin refahı açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
Gündem
Yayınlanma: 15 Mayıs 2024 - 13:43
"AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, Don Zararı Gören Tarım Alanlarını İnceledi ve Çiftçilere Destek Sözü Verdi"
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, memleketindeki don olaylarının etkilediği tarım alanlarını yerinde inceleyerek çiftçilere destek mesajları verdi.
Gündem
15 Mayıs 2024 - 13:43
İlginizi Çekebilir